4/09/2017

4/09/2017

Nowości na stosie

Moikka! 

Dziś jeden z moich ulubionych postów, czyli nowości na stosie. Właśnie siadam do recenzji, ale na szybko postanowiłam zrobić ten wpis. Zupełnie zapomniałam, że nie pochwaliłam się, co ostatnio do mnie o dotarło - a dotarło wiele dobra. 

Jak już kiedyś pisałam, w moim przypadku są dwa pewne terminy zamawiania książek - rozpoczęcie nowego roku akademickiego i rozpoczęcie letniego semestru. Zazwyczaj wtedy szaleję, ale tym razem rozważnie podeszłam do zakupów. Jak się okazało, nie muszę kupować żadnych nowych książek do modułów, które właśnie realizuję, ale całkiem sporo literatury uzbierało się do badawczej pracy pisemnej pod indywidualną opieką (coś na wzór pracy licencjackiej). Skusiłam się też na dwie czytajki - nie szalałam za dużo, aby się nie rozpraszać od nauki. 

Zaczynając od największych przyjemności - zaopatrzyłam się w "Słoneczne miasta" Tove Jansson. Nie mogłam odpuścić i zamówienie świeżo wydanej książki mojej ukochanej autorki było wręcz obowiązkowe. Do zestawu mój ukochany pisarz płci męskiej - Bukowski i jego "Faktotum", które już skończyłam czytać. 

Z książek do pracy bardzo zaskoczyła mnie "Psychologia konsumenta". Podręcznik na wysokim poziomie nie tylko ze względu na informacje, ale też na sposób ich przedstawienia - kolorowe ilustracje, obrazkowe przykłady. Pierwszy raz miałam wrażenie, że podręcznik akademicki kupiłam za grosze, choć mało nie zapłaciłam. W porównaniu do jakości cena była niewielka. Zaczęłam już czytać książkę "Pre-swazja", która napisana jest tak, że spokojnie może po nią sięgnąć nie tylko psycholog. Najmniejsze wrażenie robi na mnie właśnie "Wywieranie wrażenia". ale za to niepozorna "Biologia atrakcyjności człowieka" bije wszytko - już same tytuły rozdziałów są intrygujące. 

Tymczasem uciekam skrobać recenzję Buka!12 komentarzy:

 1. Widzę, że dużo nowości i ciekawych książek. Nie sądziłam, że podręcznik może być ciekawie wydany.
  Pozdrawiam
  Dorisssblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Każda nowa książka zawsze cieszy! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie w dużych ilościach za jednym zamówieniem :D

   Usuń
 3. Zastanawia mnie ten Bukowski. To jeden z tych autorów, do których mam stosunek "i chciałabym i się boję" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Buka nie ma co się bać! To równy facet... do kieliszka :D

   Usuń
 4. uwielbiam ten moment, kiedy można pochwalić się nowymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Psychologia konsumenta? Muszę się bliżej przyjrzeć tej książce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o tych książkach, ale Bukowskiego sama chętnie bym przygarnęła😄

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Satukirja , Blogger