10/09/2019

10/09/2019

O blogu


To miejsce powstało 13 września 2016 roku. Dlaczego? Dlatego, że bardzo tęskniłam za pisaniem. Nie musiało to być nic kreatywnego, wystarczyło chociaż kilka słów raz na jakiś czas. Obojętnie o czym. A o czym pisać, jeśli nie o swoich pasjach? Pikkuvampyyrin kirjamaailma to książkowy świat małego wampirka. Ten zabawny i odrobinę sarkastyczny tytuł obejmuje kilka moich miłości, ale nie wszystko dało się zamknąć w tym przekornym haśle. 

Po pierwsze - książki wszelakie. Fantastyka, horrory, literatura faktu, reportaże z dalekich podróży... To są moje bajki. Kocham książki specyficzne, inne, nietuzinkowe. Lubię czuć, że odkładam na półkę wyjątkową książkę, dlatego nie zawsze wybieram popularne tytuły. 

Po drugie - Finlandia. Ten kraj fascynuje mnie od zawsze, dlatego nazwa bloga jest w języku fińskim.  Z uwielbieniem czepiam się wszystkiego, co fińskie.

Po trzecie - podróże. Nie znajdziecie tutaj książek tylko i wyłącznie o Finlandii. Pracuję w biurze podróży, więc chętnie poznaje wszelakie kultury - a skoro nie wszędzie można pojechać, to pozostają nam opowieści innych osób. Raz na jakiś czas wrzucam tutaj zdjęcia ze swoich bliższych lub dalszych wyjazdów.

Po czwarte - wampiry. Od zawsze i na zawsze. Kocham poznawać nowych posiadaczy kłów w literaturze, chociaż często są to bohaterowie do bólu żałośni i infantylni. Ja jednak uparcie wierzę w dobrze wykreowane wampiry i nie poddaję się w poszukiwaniu nowych krwistych znajomości. 

Po czwarte - muzyka. Raz na jakiś czas pojawiają się tutaj teksty o ukochanych zespołach lub piosenkach. Kiedyś robiłam zestawienia muzyczne, a dziś ograniczam się głównie do piosenek dnia przy instagramowych postach. 

Po piąte - pisanie. Bo przecież żeby prowadzić bloga, trzeba lubić pisać. 

Rozgośćcie się w moim maleńkim świecie i poszukajcie czegoś dla siebie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Satukirja , Blogger