2/09/2017

2/09/2017

Muzyczny przekładaniec


Cześć!
Jakbym miała określić mój ostatni czas, nadałabym mu tytuł "bardzo chcę się uczyć, ale nagle świat stał się taki ciekawy". No właśnie. Sesja sesją, a ja mam ochotę czytać. W ten sposób połknęłam prawie połowę "Dziewczyny, którą nigdy nie byłam", a wczoraj prawie zabrałam się za inną książkę. Sumienie zwyciężyło, ale i tak niezmiernie ciągnie mnie do filmów... Dlatego szybko wywiązuje się ze swoich muzycznych obowiązków na blogu w formie czwartkowego muzycznego przekładańca i wracam do nauki. Czwartek: Rockin'1000 Smells like teen spiritNirvana to jeden z tych kultowych zespołów, które jakoś toleruję i szanuje, ale niespecjalnie lubię. Najbardziej w moim guście jest chyba "Breed". Na najsłynniejszą piosenkę "Smells like teen spirit" reaguje z uznaniem kiwając głową, ale nie porywa mnie. A raczej nie porywała mnie, aż do czasu, gdy wpadłam na powyższy cover w wykonaniu, podobno, największego zespołu na świecie. Nie sprawdziłam tej informacji, ale patrząc na powyższy klip, jestem w stanie to uwierzyć. To jednak nieważne. Ważne, że w końcu poczułam w sobie energię tej piosenki! 


Piątek: Elvis Presley (Let me be your) Teddy BearElvisową miłość zaszczepił we mnie mój nauczyciel gry na gitarze i śpiewu. Nie robił tego celowo. Po prostu raz nauczyliśmy się jednej piosenki Elvisa, a później ja sama przychodziłam z jego utworami - leżały one w moim guście, a przy tym byłam w stanie ze spokojem je zaśpiewać. Powyższą piosenkę podsunął mi mój ulubiony wokalista - w pewnym wywiadzie dla niemieckiej stacji była ona odpowiedzią na pytanie, jaką miłosną piosenką opisałby swoją osobę. 


Sobota: Ville Valo Olet mun kaikuluotainA jeśli już mówimy o moim ulubionym wokaliście, w sobotę w Finlandii odbyła się Emma Gaala, podczas której zgarnął nagrodę za najlepszy teledysk. Powyższa piosenka wysoko stoi w fińskich notowaniach, choć jest coverem. Ale za to jakim! Według mnie istnieją piosenki, które odczuwa się wszystkimi zmysłami. Ta właśnie do nich należy. 


Niedziela Robyn Adele Anderson American Idiot Lubię ciekawe aranżacje znanych piosenek. Zazwyczaj nawet bezpłciowe piosenki radiowe (nie wspominając już nawet o świątecznych) zyskują wiele charyzmy, jeśli są zagrane jako rock lub metal. Rzadziej spotykam się z dobrze wykonanymi piosenkami rock i metal w innym gatunku - moimi ulubionymi już w ogóle. Covery, owszem, o ile są utrzymane w podobnym stylu A powyższe wykonanie? Zakochałam się od pierwszych sekund. Od tego czasu poznałam już inne ciekawe aranżacje współczesnych piosenek w takim klimacie. 


Poniedziałek: Tuure Kilpeläinen ja Kaihon Karavaani, Yona Tahtoisin, tahtoisinW swoim bliskim otoczeniu mam pewną osobę, która ma zdolność wyszukiwania piosenek, które zupełnie nie leżą w moim guście, ale mi się podobają. Teraz czekam, aż powyższa piosenka zostanie mi zaśpiewana. Zachwyciłam się brzmieniem gitar, a następnie wyśpiewanymi uczuciami. Teledysk też nasycił moje oczy. No i fiński... Czego mogłabym chcieć więcej?


Wtorek: Abney Park Sleep IsabellaZ tą samą osobą podzieliłam się również moją steampunkową miłostką. Dziękuję za przypomnienie mi o tym zespole! Dzięki takim wspominkom udało mi się odnaleźć piosenkę, za którą szalałam kilka lat temu, a została przeze mnie jakimś cudem zapomniana. Zdecydowanie czas wrócić do muzyki w takim klimacie, bo dzięki niej łatwiej mi się skupić i przyjemniej mi się pracuje - nawet jeśli są to nudne projekty na studia.  


Środa: James Bay Hold Back The RiverStrasznie psioczę na radiową muzykę, ale czasami wypluje ona całkiem dobry kawałek. Powyższy utwór w 2015 roku towarzyszył mi podczas porannych podróży do pracy, przez co jeszcze bardziej niechętnie opuszczałam samochód, choć robiłam to w niezwykle dobrym humorze. Swoją drogą - czy nie mówiłam, że uwielbiam umuzykalnionych chłopców z długimi włosami i kapeluszami? No właśnie. 6 komentarzy:

 1. Uwielbia Hold back the river :)

  Pozdrawiam Agaa
  ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż wstyd się przyznać, ale nie znam żadnej z przedstawionej przez Ciebie piosenek. Jestem w muzycznym tyle :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie zróżniocwane troche klimaty. Ale nic nie znam z wymienionych więc może się nie będę wymądrzać xd

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Satukirja , Blogger